پروفایلو

Profhilo چیست؟

پروفایلو اولین هیالورونیک اسید تثبیت شده است که بدون استفاده از عوامل شیمیایی BDDE در پروسه پیوندهای شیمیایی Cross-Linking بدست می آید. (BDDE free) که مطابق با استانداردهای سازمان غذا و داروی آمریکا BDDE<۲ ppm ) FDA ) می باشد.
پروفایلو بهبود چشمگیری درکیفیت و درمان بافت پوست ایجاد می کند، مخصوصاً در مناطق پرچالشی از پوست بعنوان مکمل درمان های زیبایی و عمل های پوستی عمل می کند.(برای مثال این محصول قابلیت ادغام عالی با بافت چربی برای تزریق در نواحی مختلف را دارد.)
این یک محصول ایمن، موثر و یک پیشرفت واقعی و چشمگیری در عرصه پزشکی مبارزه با روند پیری به حساب می آید.

جوایز پروفایلو

اسید هیالورونیک شرکت ایبسا از نوع فوق العاده خالص می باشد تولید شده با حق انحصاری توسط پروسهُ تخمیر باکتریایی ، از استرپتوکوک زوواپیدمیکوس، که در سطح رتبه بندی جهانی از بالاترین کیفیت برخوردار می باشد .

پروفایلو در کمپانی داروسازی IBSA واقع در کشور ایتالیا که دارنده نشان FDA سازمان غذا و داروی آمریکا می باشد تولید می شود و نه تنها برای پر کردن خطوط و چین و چروکهای صورت بلکه برای درمان (بازسازی مجدد ) و ترمیم افتادگی پوست (BioRemodeling Skin Laxity) بکار می رود.

در ساختار پروفایلو از ماده شیمیایی BDDE که عمدتاً در فیلرها جهت کراس لینک شدن و افزایش ماندگاری و سفتی ژل استفاده می شود، استفاده نشده و بدون این ماده و با کمک تکنولوژی NAHYCO ماندگاری ژل افزایش یافته است.

نحوه تولید پروفایلو

تکنولوژی ترکیبی NAHYCO شامل نوآوری و ایمنی کامل این محصول می شود که منجر به تولید کمپلکس های ترکیبی مشترک  پایداری از هیالورونیک اسید در طی پروسه حرارتی انحصاری می شود.

مرحله اولترکیب اولیه Initial Combination:

این تکنولوژی جدید با امکان فراهم نمودن ترکیبی از ۲ نوع هیالورونیک اسید را با وزن های ملکولی سنگین (KDa ۱۱۰۰-۱۴۰۰) و سبک (KDa ۱۰۰-۸۰) هر کدام ۳۲ میلی گرم  همزمان با حفظ قابلیت کنترل کامل آنها. با توجه به محدودیت های تکنولوژی غلظت کلی ۶۴ mg هیالورونیک اسید قبلاً به هیچ وجه بدست نیامده است. این فرایند بدون استفاده از عوامل پیوندهای شیمیایی Chemical Cross-linking صورت می گیرد، به بیان دیگر BDDE Free می باشد.

مرحله دوم– فرایند پردازش حرارتی انحصاری Patented Thermal Process( Thermal Stabilization):

که به لطف تکنولوژی ابتکاریIBSA، بدون استفاده از هیچ گونه عامل شیمیایی کراس لینک کننده این محصول را متمایز ساخته است. در این مرحله پیوندهای ضعیف هیدروژنی بین زنجیره های بلند  H-HA شکسته می شوند و سپس ۲ بخش H-HA و L-HA با هم ترکیب می شوند. در سایر برندها از BDDE جهت کراس لینک شدن محصول استفاده می شود در صورتیکه در کمپانی IBSA جهت محصول Profhilo از طریق تکنولوژی ترکیبی گرمایش و سرمایش که اختصاصاً اختراع این کمپانی می باشد استفاده شده است و هیچ ماده شیمیایی بخصوص BDDE در آن وجود ندارد. قابل ذکر است BDDE در ژلهای تزریقی بعنوان ماده کراس لینک استفاده می شود که بعد از جذب هیالورونیک اسید موجود در ژل ممکن است تا سالها در محل تزریق باقی بماند و در تزریقهای بعدی موجب عوارض گردد.

مرحله سوم– پیوندهای ترکیبی پایدار Stabilized Hybrid Complexes:

این پیوندهای ملکولی مقاوم است که باعث شده ۶۴ میلی گرم هیالورونیک اسید با وزن های ملکولی متفاوت بصورت یک ترکیب واحد در کنار هم قرار گیرند. خنک سازی مخلوط موجب تشکیل چندین پیوند ضعیف به هیدروژن بین زنجیره های اسید هیالورونیک بلند و کوتاه می شود که منجر به تشکیل کمپلکس های ترکیبی پایدار می شود.  

تکنیک BAP

درمان صورت توسط متخصصین پوست و زیبایی با استفاده از تکنیک ویژهُ BAP انجام می پذیرد که بعنوان روش بهینه برای تزریق این محصول در پنج نقطه خاص صورت محسوب می شود. این تکنیک خاص  بمنظور کاهش ریسک عوارض احتمالی پس از تزریق و افزایش قابلیت گسترش پذیری در نواحی تزریق شده بکار می رود.

 

۱. برآمدگی گونه (Zygomatic protrusion): 2 سانتی مترخارج از گوشه خارجی چشم

۲. پایهُ بینی (Nasal base) : محل تلاقی خط فرضی افقی از پره بینی به تراگوس و خط فرضی عمودی از وسط مردمک

۳. تراگوس (Tragus-Preauricular region): 1سانتی متر جلوتر از قسمت پایین تراگوس

۴. چانه (Chin) : محل تلاقی خط فرضی عمودی از وسط چانه و خط افقی از ۱/۳ فوقانی همان خط ۱/۵ سانتی متربه سمت گوشه لب

۵. زاویهُ ماندیبولار (Mandibular angle) : 1سانتی متر بالای زاویه مندیبل

 

این تکنیک تزریق دارای مزیتهای زیر است:

کاهش جلسات درمان

کاهش چشم گیر احساس درد حین تزریق ژل

افزایش ماندگاری ژل

قبل / بعد

سوالات متداول درباره پروفایلو

اولاً مزو ژل ها و بوسترها از هیالورونیک اسید آزاد تشکیل شده اند که اغلب آبرسانی سطحی و موقت در پوست دارند (2 الی 10 روز) و ثانیاً هیالورونیک اسید موجود در مزو ژل ها و بوستر ها قدرت پخش گسترده (Spread ability) و توانایی نفوذ عمقی در پوست را ندارند. بنابراین نیاز به تکرار پروسه درمانی هفته به هفته و همچنین پخش آن ها با سوزن به تمام نقاط پوست است.

پروفایلو اولاً با تکنولوژی انحصاری کمپانی ایبسا تولید گردیده که با اتصال 32 میلی گرم هیالورونیک اسید با وزن مولکولی بالا و 32 میلی گرم هیالورونیک اسید با وزن مولکولی کم، علاوه بر اینکه به غلظت 64 میلی گرم که بالاترین غلظت در تمامی محصولات با ماده موثره هیالورونیک اسید است دست یافته بلکه توانسته ساختار هیالورونیک اسید را برای آنزیم هیالورونیداز غیر قابل تعریف کند و آهسته آهسته بتواند در پوست آزاد شود و آبرسانی و تحریک فیبروبلاست ها برای تولید کلاژن را به دنبال داشته باشد (Longlasting release). و ثانیاً قدرت پخش و نفوذ پروفایلو به صورت سه بعدی و تا شعاع سه الی چهار سانتی متر از نقطه تزریق است و نیاز به سوراخ کردن پوست و درمان تهاجمی نمی باشد.

پروفایلو جهت انجام بیوریمودلینگ پوست استفاده می شود به طوری که بازسازی پوست و چربی زیر پوست به طوری انجام می گردد که کمترین میزان تغییر ( Exaggerated changes) در ظاهر کلی صورت، گردن و بدن به وجود می آید. از آنجا که پروفایلو در تمامی لایه های پوست نفوذ می کند (Multi-level) می تواند کراتینوسیت ها، فیبروبلاست ها و آدیپوسیت ها را تحت تاثیر قرار دهد که منجر به ریمودلینگ Exteracellalar matrix و بهبود الاستیسیته و قوام پوست می گردد.

1)   Keratinocytes (Epiderm)

2)   Fibroblast (dermis)

3)   Adipocytes (subcutaneus/superficial fat)

  • بهبود چین و چروک ها در نقاطی از پوست صورت و گردن و بدن که تزریق و دستکاری آن نقاط با فیلر ها و درمان تهاجمی با مزو ژل ها دشوار است.( استفاده از خاصیت Spereadability پروفایلو).
  • پوست های خشک و دچار Skin laxity که می توان بیوریمدلینگ را در این نوع پوست به خوبی مشاهده کرد.

بلی، اگر پوست در قسمتی از بدن دچار چروک و شلی باشد می توان به صورت درمان ترکیبی با سایر درمانها برای بهبود قوام پوست استفاده شود.

معمولاً بعد از انواع لیزر RF و یا انواع پیلینگ صورت برای ارتقا درمان(Optimize) مورد استفاده قرار می گیرد.

یک روز صفر برای تزریق تزریق دوم یک ماه بعد تزریق سوم 6 الی یک سال بعد با توجه به تشخیص متخصص پوست.

همانند سایر هیالورونیک اسیدها

تا به حال موردی مشاهده نشده ، اگر پزشکان مشاهده نمودند به ما اطلاع دهند.

تزریق پروفایلو هم زمان با فیلرهای هیالورونیک اسید مخصوصاً آلیاکسین بلامانع است و می تواند با فیلرها Correction ابتدا صورت پذیرد و سپس با پروفایلو استحکام و آبرسانی پوست برای ارتقاء درمان با فیلر صورت پذیرد.

به علت خاصیت پخش پذیری پروفایلو تزریق هم زمان دریک نقطه پیشنهاد نمی شود و بهتر است به فاصله دو هفته صورت پذیرد.