پروفایلو  اولین هیالورونیک اسید تثبیت شده است که بدون استفاده از عوامل شیمیایی BDDE  در پروسه پیوندهای شیمیایی Cross-Linking بدست می آید. (BDDE free) که مطابق با استانداردهای سازمان غذا و داروی آمریکا BDDE<2 ppm ) FDA ) می باشد.

پروفایلو  در کمپانی داروسازی IBSA  واقع  در کشور ایتالیا که دارنده نشان FDA سازمان غذا و داروی آمریکا می باشد تولید می شود و نه تنها برای  پر کردن خطوط و چین و چروکهای صورت بلکه برای درمان (بازسازی مجدد ) و ترمیم افتادگی پوست (BioRemodeling Skin Laxity) بکار می رود.

شکل دهی دوباره عملکرد آبرسانی و تغذیه پوست توسط L-HA    HYDRO   action  

شکل دهی دوباره عملکرد شکل پذیری و لیفتینگ توسط H-HA       LIFT action  

این محصول دارای یک تکنولوژی منحصر به فرد است که مبتکر آن کمپانی IBSA Institute Biochemique SA می باشد که در آن دو مولکول با وزن مولکولی سنگین و سبک هیالورونیک اسید با هم ادغام شده اند.

 این تکنولوژی نوین اجازه می دهد که محصولی با دو ترکیب با وزن مولکولی متفاوت ( وزن ملکولی سنگین و سبک L-HA  ) در قالب یک محصول واحد در دسترس قرار گیرد. فرمولاسیون هیالورونیک اسید با وزن های ملکولی متفاوت موجود در پروفایلو بر اساس مفهوم عملکرد هیدرولیفت HydroLift® Action می باشد.

این رویکرد خلاقانه با هدف مقابله با کاهش  سطح  اسید هیالورنیک فیزیولو‍‍‍ژیک پوست Endogenous Natural HA در نظر گرفته شده است. از طریق بازگرداندن آبرسانی ، قابلیت ارتجاعی و درخشندگی پوست توسط   LHA  و از سوی دیگر با ایجاد ادغام بافتی، آبرسانی عمیق به همراه عملکرد مکانیکی لیفتینگ پوست توسط HHA، در واقع نقش درمان پوست را ایفا می کند.

بازسازی)شکل دهی دوباره (چند مرحله ای و دینامیک ماتریس خارج سلولی از لحاظ قابلیت کشسانی، حمایت، حفظ و ارتقاء فعالیت مجدد فیبروبلاست ها ، کراتینوسیت ها و آدیپوسیت ها. 

به عقیده سازندگان این محصول، پروفایلو بهبود چشمگیری درکیفیت و درمان بافت پوست ایجاد می کند، مخصوصاً در مناطق پرچالشی از پوست بعنوان مکمل درمان های زیبایی و عمل های فیلر پوستی عمل می کند.(برای مثال این محصول قابلیت ترکیب با بافت چربی برای تزریق در نواحی مختلف را دارد.)

این یک محصول ایمن، موثر و یک پیشرفت واقعی و چشمگیری در عرصه پزشکی  مبارزه با روند پیری به حساب می آید