نقش کمپلکس های هیبرید پروفایلو بر روی افزایش تمایز سلول های بنیادی چربی

7 اسفند

responsive

مطالعات آزمایشگاهی نشانگر تاثیر پروفایلو برروی تمایز و تکثیر سلول های بنیادی مشتق شده از چربی (*ASC) می باشد و نقش کمپلکس های هیبرید پروفایلو در وزن های مولکولی سنگین و سبک بر روی افزایش تمایز سلول های بنیادی مشتق شده از چربی با منشاء انسانی (*HASC) اثبات شده است.

سلول های بنیادی مشتق شده از چربی در پزشکی Regenerative، از جمله پیوند بافت چربی، بهبودی پس از ایسکمی بافت موضعی و بازسازی اسکار بسیار کاربرد دارد.

 

تجزیه و تحلیل مقایسه ای هیالورونان (HA) در وزن های مولکولی سنگین (H-HA) و سبک (L-HA) با کمپلکس های هیبرید پروفایلو (*HCC) تاثیر چشمگیر کمپلکس های هیبرید را برروی تمایز سلول های بنیادی چربی نشان می دهد.

همچنین در مقایسه پروفایلو با فیلرهای کراس لینک شده متعارف مبتنی براسید هیالورونیک با درجه کراس لینک شدگی بالا (High Crosslinked Hyaluronic acid) و متوسط نشانگراین است که کمپلکس های هیبرید پروفایلو تمايز سلول های بنیادی مشتق شده از چربی (ASC) را با افزایش سطح بیان ژن هاي آديپوژنيک و پروتئين هاي مربوطه (آدیپونکتین) به شدت تحت تأثير قرار می دهد این در حالیست که فیلرهای کراس لینک شده سطح پایین تري از تمایز ASC را ایجاد می نمایند.

لازم به ذکر است که این کمپلکس های ترکیبی پایدارHCCs فاقد هر گونه ترکیبات شیمیایی می باشند.

 برای اولین بار نشان داده شده است که HCC ها باعث افزایش تمایز سلول های بنیادی چربی شده است که همزمان مورفولوژی و قابلیت زیست پذیری آنها را حفظ می نمایند. کیفیت و کارایی تمایز آنها بیشتر از آنچه که در سایر فرمول های اسید هیالورونیک حاصل شده است می باشد.

این امر در کاربرد بالینی پروفایلو اهمیت بسزایی دارد زیرا بیانگر این است که کمپلکس های هیبرید می توانند بر روی تمایز سلول های چربی موجود در درم و هیپودرم تأثیر بگذارد و با اثر "تحلیل " بافت چربی، که معمولا در سنین پیری رخ می دهد مقابله کند،‌ که این موضوع علاوه بر اثر بر روی بیان ژن آديپوژنيک و پروتئين هاي مربوطه (آدیپونکتین) بر مورفولوژی و تعداد سلول های چربی نیز موثر است.

 

PROFHILO یک کمپلکس هیبرید(ترکیبی) ابتکاری و پیشرو از اسید هیالورونیک است که از طریق فناوری NAHYCO  به دست می آید. این هیدروژل دارای دو ویژگی است: ویژگی اول: بازسازی بیولوژیکی  بر روی اپیدرم توسط وزن مولکولی سبک و ویژگی دوم: عملکرد فرم دهی مجدد توسط به وزن مولکولی سنگین.

به طور کلی HCC ، نقش کمپلکس های هیبرید هیالورونان بر روی سنتز الاستین و کلاژن در کراتینوسیت های انسانی و فیبروبلاست ها، و همچنین در مدل های پوست سه بعدی3D  در مقایسه با اسید هیالورونیک خطیLinear، به طور قابل توجهی بهبود می بخشد.

در مجموع می توان نتیجه گرفت که فرمول جدید پروفایلو باعث تحریک و فعال سازی سلول های چربی (ASC) واقع در کمپارتمان های چربی صورت می شود که بدلیل تجمع بافت چربی در این نواحی بوده و یکی از علل انتخاب این نقاط خاص جهت تزریق بوده است (BAPBio Aesthetic Points) که تاثیر منحصر به فرد پروفایلو را بر روی آدیپوسیت ها و نوسازی آنها میسر مینماید.

*ASC: Adipose-derived stem cells

*HASC: Human adipose-derived stem cells

*HCC: Hybrid Cooperative Complexes 

 

مراجع:

Hybrid Complexes of High and Low Molecular Weight Hyaluronans Highly Enhance HASCs Differentiation: Implication for Facial Bioremodelling

Antonietta Stellavato et al.: Hyaluronans Based Gels Improve Adipogenic Differentiation

Università della Campania “Luigi Vanvitelli”, Department of Experimental Medicine, Section of Biotechnology, Medical Histology and Molecular Biology, Naples, Italy (Cell Physiol Biochem 2017)

     الهیه، مریم شرقی، پلاک 60، طبقه 2، واحد 1

   02122044991-3

 info@paeezanco.com

شرکت پاییزان تجارت مهر

نماینده انحصاری محصولات کمپانی ایبسا

با مجوز رسمی از سازمان غذا و دارو


Copyright ©2017 all rights reserved Designed by ITGuru